Wednesday, March 17, 2010

Blogi tagasiside


Esmalt tänud kommenteerijatele. Üritan olla usin ja ikka lugemist pakkuda. Samuti tulles vastu palvele muuta blogi silmasõbralikumaks, muutsin tausta heledaks ja teksti tumedaks. 

Vanemate kommentaaride hulgas oli mõtisklus eraldusahistusest ja selle tekkimisest ning tugevusest. Ma arvan, et siin on tegu paljude teguritega. Esiteks näib mängivat suurt rolli hobuse ema positsioon karjas. Kahtlemata suurim mõju on muidugi inimese tegevusel. Kui esimesed eraldamised on olnud lühidad ja andud hobusele teabe, et karja juurde saab alati tagasi, on edasine ka lihtsam. Siiski on hobuse iseloomul ning ka sool siin ilmselgelt suur roll. Kuid iga hobust on võimalik õpetada mõistlikult karjast eelmaldamist taluma kui seda vaid läbimõeldult harjutada. Sellegi kohta on piisavalt sisukat juttu Tuire Kaimio raamatus "Koos hobusega"

Raamatust saab ka päris häid vastuseid küsimustele, kas pidada hobuseid segakarjades või sooliselt eraldatud karjades. Siis seda, mis tähendab täkkudele, ruunadele märade nägemisulatuses pidamine jne. Neid asju, millele  ilma suunava teadmiseta mõeldagi ei osata, on väga palju. 

Mainin seda raamatut taaskord seetõttu, et see on ainus eestikeelne teos kust on võimalik lugeda nii põhjalikku ja suuresti teaduslikel uurimustel põhinevat käsitlust hobuste käistumise, tervise ja õppimise kohta. Mõistes hobuse käitumise tagamaid ning õppimise seaduspärasusi, on oluliselt lihtsam oma tegevust tulemuslikumaks muuta ning vältida asjatut stressi.  

Tulles tagasi blogi juurde, siis üritan olla edaspidi tublim ja kommentaare märgata. Nii võite ka julgelt sinna mõne küsimuse potsatada. 

2 comments:

 1. Suur-suur aitäh, et muutsid värve!!!

  ReplyDelete
 2. Eesti kultuuriinimestel on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale...
  Eesti filmiloojatel on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale...
  Eesti teatrimaailmal on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale...
  Eesti muusikatööstusel on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale...
  Eesti kirjanikel on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale...
  Te saate oma viga parandada,tehke vajalikke mängu- ja õppefilme,ning näidendid ja laule,luuletusi mis näitavad kõike seda mis muudab külaelu elamisväärseks,ning toob tagasi inimesed küladesse ja taastab mahajäetud talud.
  Ma loodan,et te ei korda tehtud vigu
  sest näiteks film Tuulepealne maa on täis andestamatuid valesid,näiteks Eesti ajal ei joodud viina otse pudelist aga joodi pitsist...

  Need näitlejad,kellede loosung on"Igale maale kolijale tasuta 3 ha Eestimaad!"http://www.eestieest.ee/et ,et nende loosung ei jääks pelgaks loosungiks siis nad peaksid seda teostama ja nende teha on ikka milleks nad on võimelised,tehkem alustuseks näidendid teemadel:
  "Ehitame põhumaja", "Ehitame savimaja", "Ehitame elektrituulikut talu tarbeks".

  Hollywoodi filmid on juutide propaganda filmid...juudid teevad oma filmidega reklaami oma äridele:ravimitööstusele,autodele,
  kiirtoidule,kalliskividele jpms. mida nad müüvad-Hollywoodi filmid ei ole mängufilmid aga on vaid reklaamiklipid...Nende reklaamiklippide abil nad suruvad oma tahet peale tervele maailmale...

  No kui juudid teevad oma kaubale mängufilmide abil reklaami ja suruvad oma tahet peale tervele maailmale siis tuleb meil eestlastel samuti mängufilmide või õppefilmide,teatrietenduste,laulude ja luuletuste,ning raamatute abil teha reklaami neile asjadele mida on vaja meie külapõhise majanduse ülesehitamiseks,näiteks:
  1.Talgute korras saame üle igast väest...
  2.Tänasel päeval üle maailma igal pool korraldatakse majade ehitamise talguid.
  Talgute abil majade ehitamine päästab pangaorjusest ehk põle tarvidust võtta kodulaenu...
  3.Savimajade ehitamise talgutest.
  www.savikodu.pri.ee
  www.savimaja.ee
  www.juured.ee
  Nende majade ehitamise kogukulutused on kõigest ligemale kakskümmend tuhat krooni...
  4.Põhumajade ehitamise talgutest,www.savikodu.pri.ee
  Nende majade ehitamise kogukulutused on kõigest ligemale kakskümmend tuhat krooni...
  5.Väikesevõimsusega elektrituulikute ehitamise talgutest,www.scoraigwind.com sest siis saab elektrit tasuta...
  6.Tänapäeva tulevastest traktorijaamdest-MTÜ baasil traktorijaamadest.
  7.Elektriautode tootmisest.http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/03/tood-peaks-saama-eesti_31.html
  8.Kõike seda mis tagab külaeluks vajaliku.
  9.Ökoküladest
  10.Alternatiivrahast
  11.http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/03/elu-ilma-arveteta-ehk-kuis-taastada_31.html
  12.jne.

  ReplyDelete