Thursday, July 12, 2012

Eesti Meistrivõistlused

Apollo esimesed meistrivõistlused on edukalt selja taga.  See on isegi veidi uskumatu. Apollo on tänaseks üheksa aastane. Kuni seitsme aasta vanuseni veetis ta valdava osa ajast vaba täkuna karjas nind sadulat nägi väga harva. Tõsisemat ratsastustööd oleme teinud veidi üle aasta. Võistleda oleme jõudnud üsna vähe, sest täkutöö nõuab ka oma. Eeslmisel aastal olid esimesed välistardid täkule raskeks katsumuseks. Veel välja kujunemata rutiini juures oli allumine ja koostöö üsna nigel. Ja ma poleks ealse uskunud, et nii vana täkk võtab uued elukorraldused nii kiiresti omaks. Omajagu abi on olnud väga range vahe tegemisest sportimise ja paaritamise vahel . Elu sporttallis tähendab väga ohtrat käsitlemist. Mitu korda päevas nööri otsas talutamist, puhastamist, pesemist, solaariumis seismist jne. See kõik õpetab vähehaaval hobusele disipliini.  Paaritamas käiakse nüüd vaid ühes kindlas kohas ja hobune on õppinud kenasti ära, et valjad peas ja sadul seljas tähendab töötegemist.
Selliselt läksime meeldiva tundega peale Eesti meistrivõisltustele. Kuna mina ise enam ammu poniklassi ei kuulu, tuli meil loomulikult startida keset suuri sporthobuseid.  20 konkurenti erineva taseme ja etteevalmistusega. Alt läksime vaid võistlustele eelnenud nädala treeningutega. KAsutasime võimalust Saksamaalt siia sõitnud MArlen Vassili treeningutel osalemiseks. Treeningutel keskendusime suurema koondusastme saavutamisele, mis oli kindlasti jälle samm edasi kuid hobuse füüsis ei olnud selleks päriselt valmis. Meistrivõistluste esimesel päeval väga lühikese soojenduse pealt tuli päris kena ja nauditav sõit. Vaid ühe kohtuniku teistest erinev arvamus jättis päris korge koha saavutamata kuid hobusega olin väga rahul.
KÜRi päeval valitses leitsak ning hobuse jalgadesse oli kogunenud juba märkimisväärne kogus väsimust ja sõit jäi veidi jõuetu kuid siiski ühtlane  ja kena ning mis peamine, hobune oli äärmiselt kuulekas. Võibolla isegi liiga kuulekas. Kokkuvõttes teenisimegi seitsmenda koha tugevate 63,5% ja 65,8% tulemusprotsentidega.
Harrastajate konkurents on muutunud väga tihedaks ning esimese otsa sõitjate tase on ammuilma väljunud A tasemelt. Näis mida tulevaks aastaks otsustakse kuid selliselt ei ole enam väga sügavat mõtet jätkata. Igatahes oli väga meeldiv võisltus ning Apollo on sellega teeninud auga ära sporponi tiitli. Väga võimekas koolisõiduponi võiks hakata otsima võimekat ponisõitjat.Tänavusel suvel stardime Apolloga veel kindlasti Ruilas koolisõidu karika finaalis ning Eesti hobuse päeval Kurgjal.

No comments:

Post a Comment