Monday, September 20, 2010

Sadulaseminarid

Täna on välja panna kaks oodatud uudist. Esmalt kutse lubatud ja paljude poolt küsitud sadulaseminarile.  Teine uudis puudutab, seda, et kutse ning täpsustavad teated leiate uhiuuelt KODULEHELT  Koduleht on alles sissetöötamise järgus, mistõttu kõike vajalikku ei ole ma veel jõudnud üles riputada. Peagi tuleb ka sadulate kataloog. Sadulate puhul kehtib reegel, küsija suu pihta ei lööda. Õiget sadulat on raske leida. Selle leidmiseks tuleb küsida ja uurida ning selleks on ka sadulaauto tehtud. Vastan meelsasti teemasse puutuvatele küsimustele. 

Teretulemast sadulaseminaridele ja kodulehele! 

Sadul on keskse tähendusega kogu hobuse ratsakasutuses. Sadulast sõtlub otseselt hobuse sooritusvõime ning ka hea tervis. Vaba liikumist takistav, ebamugav või valu põhjustav sadul hävitab hobuse loomuliku sooritusvõime.  Tulemuseks on halvenenud liikumised, vastuhakud, tõrked, lihasvigastused ja muud tervisehädad ning kogu organismi nõrgestav stress. 

Iga ratsanik ja hobuse omanik saab aidata nii ennast kui oma hobust paremate teadmisega. 


TULE SADULASEMINARILE


16. oktoobirl Tihusele Muhumaal või 17. oktoobril Rahula talli Harjumaal


Koolituspäevade kava 

10:00 

1. Avamine ja sissejuhatus

2. Hobuse anatoomia ja liikumine

3. Valust tulenev halb käitumine ja terviseriskid

4. Eesti hobuse eripärasused 

5. Sadula anatoomia

6. Sadulapassimise teooria


LÕUNA ja sadulateemaline mõmin lõunalauas. 


14:00 Praktiline sadulapassimise demo. 


Sadulapassimise praktilist õpet viib läbi islandi hobuste sadulate passimisele spetsialiseerunud Anita Kaakkola. Erikülaline on islandil meistriks õppinud sadulsepp Hanna  Arima. Teooriast aitab läbi närida ja päeva tõlkida Ingrid Randlaht. 


Registreerimise ja vabade kohtade info  www.sadulaauto.ee  Eelregistreerimine e-mailile: ingrid@est.ee või helistades 5530110Osalustasu 200 krooni täiskasvanuile ning 150 krooni õpilastele. Sisaldab lõunat. 

Osalemine oma hobusega 500 krooni (mõlemal kursusel 1 koht).  


Tänud Kaakkola tallile, Tihuse turismitalule ja Rahula tallile, ajakirjale Oma Hobu ning Eesti Hobuse Kaitse Ühingule.No comments:

Post a Comment